» » Trabzonspor Transferlere Devam

Trabzonspor Transferlere Devam

Trabzonspor Transferlere DevamSpor Toto Süper Lig'de Trabzonspor, son zamanlarda transferin en gözde kulübü oldu. Bordo-mavili kulüp transfer ettiği önemli isimlerden daha fazla keşfedip vitrine sunduğu topçulardan kasasını doldurmaya devam ediyor. Bunun en son örneğini ise Hollanda takımı Ajax'a transferi resmi olarak açıklanma yapması beklenen Ahmetcan Kaplan oldu.
Türkiye'de 55 yıllık geçmişi olan Trabzonspor , Spor Toto Süper Lig'de 48 yıllık tarihinde şampiyonluk sığdırmış olan kulüplerden oldu. Yaşadığı şampiyonlukları kendi yöresinden olan oyuncularla elde etmiş olmasıyla ön plana çıkan Karadeniz takımı, son zamanlarda transfer sirkülasyonuna devam eden kulüplerin en başında yer alıyor. 38 yıl sonra ligde istediği sportif başarıyı geçtiğimiz yıl yaşadığı şampiyonlukla dünya gündemine gelen Trabzonspor, transferin en çok konuşulan kulübü oldu.
Trabzonspor, transfer ettiği starlardan değil, keşfedip vitrine çıkarmış olduğu isimlerden kasasını doldurmayı başardı. Geçmiş senelerde birçok topçu transfer edip yollayan Trabzonspor, yıldız diye tabir edilen birçok futbolcuyla yollarını sorunlu bir şekilde ayırırken, önemli zararlara uğramış oldu. Keşfedip vitrine çıkan isimlerden ise kasasına para sokarak yollarını ayırdığını açıkladı.
Trabzonspor, bunların en son örneğini ise Hollanda takımı Ajax'a transferi resmi olarak açıklanması beklenen Ahmetcan Kaplan'da gerçekleştiriyor. 9 Milyon 500 Bin Avro gibi önemli bir ücretle Hollanda takımına transfer gerçekleştirecek olan genç defans oyuncusu altyapısında yetiştirdiği bordo-mavili kulübe önemli bir gelir kaynağı olacak.
Bordo-mavili kulüp altyapısında yetiştirmiş olduğu Yusuf Yazıcı da, Karadeniz takımına önemli gelir getiren futbolcuların başında geliyor. Fransa temsilcisi Lille'nin 16 Milyon 500 Bin Avro vererek kadrosuna aldığı Yusuf Yazıcı, altyapıdan yetişmiş olan oyunculara ışık tutmuştu. Karadeniz takımı aynı dönemde 23 Milyon Avro gibi resmi teklif gelen Abdulkadir Ömür'ü ise kadrosuna almıştı. Bordo-mavili takımda son 3 yıldır transferi en çok konuşulmuş olan isimlerin başında gelen Uğurcan Çakır ise kadroda var.
Bu ve buna benzer güncel haberlere sitemiz santratv.com adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Süper Toto Süper Lig karşılaşmalarını da naklen ve kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz.