» » Resmen açıklama geldi Cüneyt Çakır bırakıyor

Resmen açıklama geldi Cüneyt Çakır bırakıyor

Resmen açıklama geldi Cüneyt Çakır bırakıyor


Türkiye Futbol Federasyonu Mehmet Büyükekşi, Cüneyt Çakır'ın aktif hakemlik kariyerini bırakma kararını aldığını söyledi. Büyükekşi, Çakır'ın MHK'ya başvurusunu yaptığı ve kararını söyledi. İşte şimdi o açıklamalar:
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, önemli açıklamalar yaptı. BeIN Sports'a yapılan açıklamada Büyükekşi, Cüneyt Çakır'ın aktif hakemlik hayatını bırakma kararını aldığını ifade ettiler.
İşte o açıklamalar
"Geçen hafta Bolu'da bir kamp vardı, seminer oldu. Seminerde MHK'ya Cüneyt Çakır hocamız başvuru yapmış, yurt dışından birçok teklif geldiğini söyledi.
Birçok teklif aldığını ancak hakemlik kariyerini Türkiye'de bitirmek istediğini açıkladı.
Sonraki yılda da alt kademedeki hakemleri eğitip, yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istiyorum açıklamalarını yaptı. Bu camiaya biraz daha katkı sağlayacağım dedi.
Türk futbol ailesine borcunu bu şekilde ödemek istediğini açıkladı. Bu isteğini hem MHK, hem de TFF Yönetim Kurulu ve ben son derecede uygun gördüm.
Bu motivasyon, bizim için çok önemli. Cüneyt Hocanın, hakem yetiştirmek istemesi son dere güzel. Bu seneye kadar yurtdışından hoclar getirdik. Bizim için de iyi oldu dedi.
Biz kendi değerlerimizi ve en başarılı hakemlerimizden bir tanesi olan, hakem eğitmeni yaptık. Kendisi inşallah ileride de nasıl yurt dışından hakem getiriyorsak, o da yurt dışına hakem eğitmeni olarak gitmesini tüm kalbimizle istiyoruz açıklamalarını yaptı. Cüneyt Çakır, bizim için çok önemli bir kişi. Türkiye'yi 2 Dünya Kupası ve 3 Avrupa Şampiyonası'nda bizi temsil etti. 2015 yılında da Şampiyonlar Ligi finalinde de görev yaptı. Hocamıza bir jübile maçı düzenlemeyi istiyoruz. Türk hakemliğine yakışır bir şekilde onu güzel bir şekilde göndermek istiyoruz. Bu zamana kadarki yaptıkları için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmaları için de başarılarının devamını diliyorum" açıklamalarını basına yaptı.
Başarılı hakemler arasına adını yazdıran Cüneyt Çakır'ın yöneteceği tüm karşılaşmaları sitemiz santratv.com adreslerinden maç yayınları seçeneği ile takip edebilirsiniz.