» » Lionel Messi Barcelonaya mı geliyor

Lionel Messi Barcelonaya mı geliyor

Lionel Messi Barcelonaya mı geliyor


Lionel Messi'nin Barcelona'dan gittiği futbol camiasının bomba gelişmelerinden olurken; Arjantin uyruklu stara Katalan takımının kapıları kapanmadı. Açıklama ise eski kulüp arkadaşı ve teknik adam Xavi Hernandez Creus'dan gelmişti.
Barcelona ve Lionel Messi'nin hikayesinde bir olay daha söz konusu. 2021 yazında 22 yıllık geçmişten sonra Paris Saint Germain'e (PSG) ile anlaşma imzalayan futbolcu, Katalan devinin haberlerinde yerini aldı.
Barcelona Teknik Adamı Xavi Hernandez Creus, eski takım arkadaşının Barcelona'daki oyun süresinin sona ermediğini açıkladı.
Arjantin uyruklu futbolcu sorusuna açıklık getiren Xavi Hernandez Creus, "Lionel Messi'nin şu anda başka bir takımla anlaşması var. Yakın zamanda aramıza gelmesi imkansız. Ancak başkanımız Laporta'nın da açıkladığı gibi; Lionel Messi ve Barcelona'nın hikayesi kaldığı devamı gelecek. Neler olacağını hep beraber göreceğiz" dedi.
Xavi Hernandez Creus'a göre; La Liga'da 3 yıldır şampiyonluktan uzak olan Katalanlar zirveye dönmek için hazır bile. santratv.com genç teknik direktör mutlu bir son için, "Son dönemdeki gözlenen tabloya kıyasen Lewandowski gibi futbolcular gelmek istedi. Barça'yı şampiyonluklarla dolu zamanına getirmek için doğru yerdeyiz" açıklamalarında bulundu.
Kulübün 1 milyar Avro'yu aşan borçlu olmasına rağmen hareketli bir transfer zamanı geçiren Barcelona, 100 milyon Avro'dan fazla harcadığı 2022 yazında Robert Lewandowski, Raphinha, Franck Kessie ve Andreas Christensen'i kadrosuna aldığı açıklamalar arasında basında yerini aldı.